top of page

WPP Campus Branding

Ogilvy Czech - WPP Campus Branding

Na začátku listopadu se do zrekonstruované funkcionalistické „kachlíkárny“, do budovy bývalých Elektrických podniků hl. m. Prahy postavené v roce 1935, přestěhovaly poslední agentury skupiny WPP — čtveřice mediálního nákupu a plánování: GroupM, Wavemaker, MediaCom, Mindshare a H1.cz. Výzkumná agentura Kantar i kreativní Ogilvy a VMLY&R a Wunderman Thompson, specialista na marketingovou automatizaci, se už v novém kampusu zabydlely dříve.

„Sesídlování“ agentur do jednoho prostoru je globální strategií sítě WPP, podobné kampusy existují v Londýně, Amsterdamu, Madridu, Bukurešti a Miláně. Ten pražský má však něco navíc, nezaměnitelného genia loci. Na to, aby zůstal zachován, dohlíželi při rekonstrukci pracovníci Národního památkového ústavu. Vynikající výsledek je pak především dílem studia TaK Architects pod vedením architekta Marka Tichého, které navrhlo a vedlo celou rekonstrukci, a studia BDG architecture + design, které vytvořilo redesign kanceláří.

Prostor, kterému vévodí geometrie, pravé úhly, přesné linie, funkční prvky a celkový minimalismus, si vyžádal i svůj vlastní vnitřní branding. Ten vznikl přímo v Ogilvy. Konkrétně se na něm podíleli Richard Axell (creative direction), Sarah Grimová (art direction, design) a Jan Lenkvík (copywriting). ..."

bottom of page